Ranczo Arka

Ranczo Arka to Gospodarstwo Agroturystyczne położone w malowniczej wsi Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz, w odległości 2 km od drogi krajowej nr 19 (Lublin-Białystok). Gospodarstwo stanowi kilkuhektarowy atrakcyjnie zagospodarowany teren, prezentujący bogactwo roślin, jak i różnorodność zwierząt w czystym i spokojnym otoczeniu.

 Dla pasjonatów wędkarstwa, jak i dla osób, które chętnie przepłyną się tratwą, dostępne są dwa pełne różnych gatunków ryb, stawy. Dla miłośników koni przygotowano jazdę konną, przejażdżki bryczką, a zimą kuligi. Do dyspozycji gości jest także altanka mogąca pomieścić kilkadziesiąt osób bawiących się przy ognisku lub grillu.

Zwiedzając "Ranczo Arka" nie można przejść obojętnie obok wystawy starych maszyn i sprzętów rolniczych, które są ciekawostką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jednak Ranczo to przede wszystkim dom dla różnych, mniej lub bardziej egzotycznych, zwierząt. Mieszkają w nim, m.in.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie (highland), bydło węgierskie (modjor surke), lamy, muflony, kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, króliki, mangalica (węgierska świnia pastwiskowa), świnki wietnamskie, świniodziki, strusie afrykańskie, Emu, Nandu, bociany, perliczki, indyki kalifornijskie, kaczki, gęsi, najdziwaczniejsze kury i pies "Jack".

Jest to miejsce zarówno dla osób szukających ciszy i chcących odpocząć od zgiełku miasta w towarzystwie zwierząt, jak i dla grup zorganizowanych szukających czynnego wypoczynku. Bliski kontakt ze zwierzętami, możliwość pogłaskania to jedna z wielu atrakcji oferowanych najbardziej wdzięcznym odbiorcom agroturystyki - dzieciom.

Program pobytu dla najmłodszych (dla grup szkolnych, przedszkolnych, młodzieży) na Ranczu Arka w Sernikach opiera się przede wszystkim na czynnym wypoczynku polegającym na korzystaniu z wielu atrakcji. Są to m.in.: oglądanie zwierząt wraz z przewodnikiem, przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, zjeżdżalnia krzesełkowa, karuzela, plac zabaw dla dzieci, przejażdżka wozem taborowym po lesie, strzelanie z łuku bądź wiatrówki, gokarty, gra w siatkówkę, pin-ponga, piłkarzyki.

Kilkugodzinną wizytę na ranczu zakończyć można zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek. Program dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań przybyłych Gości.

Szczegółowe informacje dotyczące Gospodarstwa Agroturystycznego Ranczo Arka oraz galerię zdjęć można zobaczyć na stronie internetowej: www.ranczoarka.pl

KONTAKT:

Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Arka

Serniki Kolonia 51e

21-107 Serniki

Woj. lubelskie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

nr tel.: 81 855-50-50, 665-888-788

 

Kalendarz wydarzeń

październik 2020
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń