Organizacje pozarządowe

 1. Stowarzyszenie Aktywności Społecznej w Leszkowicach  Z inicjatywy pierwszego Zarządu stowarzyszenia, którego prezesem był Krzysztof Karczmarz reaktywowano działalność i przeniesiono siedzibę do Leszkowic, gdzie zebrała się duża grupa aktywnych z całej Gminy Ostrówek, by wspólnie realizować zadania z zakresu kultury, sportu, edukacji.  Członkowie przy współpracy miejscowych strażaków oraz młodzieży zorganizowali I Leszkowską Biesiadę Świętojańską. Tak zdobyte doświadczenie wykorzystali w przygotowaniu i przeprowadzeniu dożynek. Jak wiadomo ważnym elementem w dzisiejszym funkcjonowaniu organizacji pozarządowych jest umiejętność pozyskiwania funduszy. Z tego powodu członkowie brali udział w szkoleniach, nawiązywali współpracę z innymi stowarzyszeniami. SAS stało się członkiem Lokalnej Grupy Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”. We współpracy z Urzędem Gminy w Ostrówku będzie organizatorem II Leszkowskiej Biesiady Świętojańskiej (w ramach PROW „Małe projekty”),  jako partner LKS „Flis” Leszkowice – XVII Biegu Pierwiosnka w Leszkowicach. Jak widać stawiają na współdziałanie.
  "Folder 1317-2012 Leszkowice"
  Kontakt: Stowarzyszenie Aktywności Społecznej , Leszkowice 246, 21-102 Ostrówek, Tel.695605631, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 2. Ludowy Klub Sportowy „Flis” Leszkowice – założony w roku 1992r. spadkobierca dokonań i tradycji Ludowego Zespołu Sportowego Leszkowice, działającego od 1970r. Wtedy drużyna piłki nożnej wystąpiła po raz pierwszy w rozgrywkach klasy C podokręgu Lubartów zajmując I miejsce. obok piłkarzy LZS reprezentowali biegacze, którzy regularnie uczestniczyli w powiatowych biegach przełajowych oraz mistrzostwach powiatu w LA. W latach 80-tych piłkarze występowali w klasie B. Biegacze zaczęli odnosić sukcesy indywidualne i zespołowe w mistrzostwach województwa Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W okresie wakacji rozgrywane były Gminne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne w rożnych dyscyplinach. W 1990 r. drużyna piłkarzy awansowała do rozgrywek ligowych klasy A. W latach 90-tych prężnie działała sekcja turystyczna, która uczestniczyła w Ogólnopolskich Rajdach Narciarskich w Rajczy i Białym Dunajcu, oraz  w Ogólnopolskich Zlotach Turystów Wiejskich w Ostrowie Lubelskim, Krasnem, Kazimierzu Dolnym, Borkach i w Lublinie.  Zawodnicy LZS-u zdobyli tytuł drużynowego mistrza Zrzeszenia LZS Województwa Lubelskiego w biegach Przełajowych (Rogów i Katarzyn). Biegacze LKS „Flis” reprezentowali województwo lubelskie na Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych w Siedlcach, Strzelcach Krajeńskich, Stargardzie Szczecińskim, Świątkach (pomorskie) i Grubnie (kujawsko-pomorskie). Od 2000 do 2004r. piłkarki LKS „Flis” występowały w finale krajowym Piłkarska Kadra Czeka w Lubartowie, Toruniu, Słubicach. Od 1993r. Klub jest organizatorem Przełajowego Biegu Pierwiosnka, który promuje bieganie i miejscowość. Obecnie znaczące sukcesy odnoszą biegacze.
  Kontakt: Ludowy Klub Sportowy „Flis” Leszkowice, Leszkowice 246, 21-102 Ostrówek, tel. 81 8563151

 3. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Ostrówek „Wspólna Sprawa”: powstało w 2008 roku, członkami są osoby zamieszkujące tereny gminy Ostrówek, w większości są to urzędnicy, pracownicy oświaty, rolnicy oraz młodzież.  Głównym celem Stowarzyszenia „Wspólna Sprawa”  jest wspieranie działań władz samorządowych w udoskonalaniu bazy placówek oświatowych i kulturotwórczych, promowanie gminy Ostrówek poprzez prowadzenie działalności informacyjnej i wydawniczej oraz opracowywanie systemu promocji w rozwoju gospodarstw agroturystycznych. Członkowie tej grupy organizują  również uroczystości związane  z kształtowaniem postaw patriotycznych oraz  pielęgnowaniem  tradycji  i kultury ludowej.
  Kontakt: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Ostrówek „Wspólna Sprawa” Ostrówek 3, 21-102 Ostrówek, tel. 81 856-20-07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń